Yoğunlaştırılmış günlük konuşma Türkçesi kursları, günlük iletişim dilini esas almaktadır. Dersler konuşma ağırlıklı olup dil bilgisi, ihtiyacı karşılayacak seviyede verilmektedir.

I. YOĞUNLAŞTIRILMIŞ GENEL TÜRKÇE

AVRASYA TÖMER'de Türkçe kursları 2 Temel (A1,A2) 2 Orta (B1, B2) ve 1 İleri (C1) olmak üzere toplam 5 seviyeden oluşmaktadır. Öğrencilerimiz, her seviyenin sonunda dört temel dil becerisi (dinleme, okuma, konuşma, yazılı anlatım) ve bu becerileri destekleyen yan becerileri (dilbilgisi ) kapsayan seviye geçme sınavıyla değerlendirilirler. Başarılı olan öğrenciler sertifika almaya hak kazanır. Bir beceriden başarısız olan öğrenci bütünleme sınavına girebilirken, birden çok beceriden başarısız olan öğrenci seviye tekrarı yapar. Derslerde Yabancılara için İstanbul Türkçe Öğretim Seti ve bunlara ait çalışma kitapları, CD ‘ler, Türkçe öğretim elemanlarınca hazırlanan destekleyici ek dokümanlar kullanılmaktadır.
Türkiye’deki üniversitelerde, Türkçe lisans ve lisansüstü eğitim almak isteyen öğrenciler C1 seviyesinde sertifikaya sahip olmalıdır.

II. YOĞUNLAŞTIRILMIŞ GÜNLÜK KONUŞMA TÜRKÇESİ

Yoğunlaştırılmış günlük konuşma Türkçesi kursları, günlük iletişim dilini esas almaktadır. Dersler konuşma ağırlıklı olup dil bilgisi, ihtiyacı karşılayacak seviyede verilmektedir. Bu kurslara kısa süreli Türkiye’de bulunan her yaştan insan katılabilir. Kurs en az 2 hafta (10 iş günü) en fazla 4 hafta (20 iş günü) sürmektedir. Ders saatleri ve kullanılacak ders materyalleri grubun durumuna göre esnek olabilir. Öğrencilere sertifika verilmektedir.

 

Türkçe Seviyem Nedir?

 

Kurs Günler Kurs Süre Toplam Saat
A1 Pazartesi, Salı, Çarşamba,Perşembe  4,8 Hafta / 20 Saat 96 Saat
A2 Pazartesi, Salı, Çarşamba,Perşembe  4,8 Hafta / 20 Saat 96 Saat
B1 Pazartesi, Salı, Çarşamba,Perşembe  5,5 Hafta / 24 Saat 128 Saat
B2 Pazartesi, Salı, Çarşamba,Perşembe  5,5 Hafta / 24 Saat 128 Saat
C1 Pazartesi, Salı, Çarşamba,Perşembe  5,5 Hafta / 24 Saat 128 Saat
C2 Pazartesi, Salı, Çarşamba,Perşembe  5,5 Hafta / 24 Saat 128 Saat

Özel ve esnek programlar 5 veya 10 kişilik gruplar için hazırlanabilir

AVRASYA TÖMER Kursları ile İstanbul'da yabancılara Türkçe öğretimi özel ders kalitesinde uygun fiyatlarla yapılmaktadır.

TOP