Genel Türkçe

AVRASYA TÖMER'de yabancılar için Türkçe kursları 2 Temel (A1,A2) 2 Orta (B1, B2) ve 1 İleri (C1) olmak üzere toplam 5 seviyeden oluşmaktadır.

Yabancı dil olarak Türkçe öğrenen öğrenciler, her seviyenin sonunda dört temel dil becerisi (dinleme, okuma, konuşma, yazılı anlatım) ve bu becerileri destekleyen yan becerileri (dil bilgisi) kapsayan seviye geçme sınavıyla değerlendirilirler. Başarılı olan öğrenciler TÖMER sertifikası almaya hak kazanır.

Bir beceriden başarısız olan öğrenci bütünleme sınavına girebilirken, birden çok beceriden başarısız olan öğrenci seviye tekrarı yapar. Derslerde Yabancılar için İstanbul Türkçe Öğretim Seti ve bunlara ait çalışma kitapları, CD ‘ler, Türkçe öğretim elemanlarınca hazırlanan destekleyici ek dokümanlar kullanılmaktadır.

Türkiye’deki üniversitelerde, Türkçe lisans ve lisansüstü eğitim almak isteyen öğrenciler C1 seviyesinde sertifikaya sahip olmalıdır.

Kurs Kurs Günleri Kurs Süresi Toplam Saat
A1 Pazartesi, Salı, Çarşamba,Perşembe,Cuma  6 Hafta / 20 Saat  120 Saat
A2 Pazartesi, Salı, Çarşamba,Perşembe,Cuma  6 Hafta/ 20 Saat 120 Saat
B1 Pazartesi, Salı, Çarşamba,Perşembe,Cuma  8 Hafta/ 20 Saat 160 Saat
B2 Pazartesi, Salı, Çarşamba,Perşembe,Cuma  8 Hafta/ 20 Saat 160 Saat
C1 Pazartesi, Salı, Çarşamba,Perşembe,Cuma  8 Hafta/ 20 Saat  160 Saat
C2 Pazartesi, Salı, Çarşamba,Perşembe,Cuma  8 Hafta/ 20 Saat  160 Saat

 

AVRASYA TÖMER Kursları ile İstanbul'da yabancılara Türkçe öğretimi özel ders kalitesinde uygun fiyatlarla yapılmaktadır.

TOP